Museksschoul      

Wat d’Musekscoure vun der UGDA ugeet, sou sinn d’Museksschoulen vun de Gemenge Miersch, Lëntgen, Lorentzweiler, Steesel a Walfer zur Regionaler Museksschoul Uelzechtdall zesummegeluecht gi fir méi efficace ze sinn an der Offer vun den Awunner gerecht ze ginn.

 

D’Mierscher Gemeng iwwerdréit der Musek och weiderhinn d’Organisatioun vun der Museksschoul.

 

Brochure "Regional Museksschoul Uelzechtdall" 2020/2021

Fiche d'inscription 2020/2021

Fiche Informations supplémentaires

D'Fiche d'inscription an d'Fiche Informations supplémentaires sinn all béid auszefëllen

Hei fannt Dir elo d'Horaire vun de Couren an och d'Kontaktdonnéeë vun de Responsabel vun der Mierscher Museksschoul

Mail fir Är Umeldungen

museksschoul@mierscher-musek.com

ARENDT Paul

Tel.: 32 00 14

Mail : paul.arendt@icloud.com

 

CALDARELLA WEIS Marvin

Te.: 691 679 740

Mail : marvin.caldarella@gmail.com

 

DE VALENTIN-BOURG Jacqueline

Tel.: 691 642 871

Mail : bourgja@pt.lu

 

NEUHENGEN Kevin

Tel.: 661 880 303

Mail : musik@neuhip.net

 

NICKELS Laurent

Tel.: 691 743 862

Mail : laurent.nickels@ts.etat.lu 

Eveil musical

 

Chargé :

 

PIP Elfi

 

Coursen :

 

Dënschdes          13.00 - 14.00     Année 2 (Grupp A)    

                              14.00 - 15.00     Année 2 (Grupp B)

                              15.00 - 16.00     Année 3 (Grupp A)

                              16.00 - 17.00     Année 3 (Grupp B)

 

D'Course ginn am Musekssall vun der Albert Elsen Schoul ofgehal.

 

 

 

Solfège

 

Chargé :

DETHIS Marine (Année 1 + 2)

APPELBAUM Sheila (Année 3 + 4)

 

Coursen :

 

Dënschdes           13.15 – 14.15              Année 1 – Grupp A (Salle de musique 5)

                               14.15 – 15.15              Année 1 – Grupp B (Salle de musique 5)

                               15.15 – 16.45              Année 2 – Grupp A (Salle de musique 5)

                               16.45 – 18.15              Année 2 – Grupp B (Salle de musique 5)

 

                               13.15 – 15.15              Année 3 – Grupp A (Salle de répétition)

                               15.15 – 17.15              Année 3 – Grupp B (Salle de répétition)

                               17.15 – 18.15              Année 4 (Salle de répétition)

 

Freides                   18.00 – 19.00              Année 4 (Salle de répétition)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

 

 

 

 

Chant individuel

 

Chargé :

 

HOFFMANN Yannchen

 

Coursen :

 

Méindes            15.30 - 20.00    (Salle de musique 3)

Dënnschdes      18.15 - 18.45   (Salle de musique 3)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Chant choral

 

Chargé :

 

RAOULT Thomas

WALCH Sabine

 

Coursen :

 

Donneschdes          19.00 - 21.30    (Salle de musique 5)

 

Donneschdes          19.00 - 21.30    (Salle de répétition)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Flütt

 

Chargé :

 

VERMEERSCH Sabine

WARZEE Laurence

 

Coursen :

 

Méindes              14.00 - 18.45    (Warzée - Salle de musique 2)

                              18.45 - 19.15   (Warzée- Salle de répétition)

 

Dënschdes          12.15 - 19.30    (Warzée - Salle de musique 2)

                              18.15 - 18.45    (Vermeersch - Salle de musique 1)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Hautbois / Engleschhorn

 

Chargé :

 

BOURGOIS Françoise

 

Coursen :

 

Freides                  19.30 - 20.00    (Salle de musique 2)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Basson

 

Chargé :

 

SCHAUL Christiane

 

Coursen :

 

Méindes                  18.30 - 20.15    (Salle de musique 4)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Klarinett

 

Chargé :

 

SOSSON Marc

 

Coursen :

 

Dënschdes             12.30 - 16.00  (Salle de musique 4)

Donneschdes         13.30 - 19.00  (Salle de musique 4)

Samsdes                  09.30 - 12.15  (Salle de musique 4)

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Saxophon

(Sopran, Alt, Tenor, Baryton)

 

Chargé :

SCHEIDEN Kim

 

Coursen :

 

Mëttwochs       15.20 - 18.10    (Salle de musique 4)

                           18.10 - 19.10    (Salle de répétition)

Freides               14.30 - 18.45    (Salle de musique 4)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

 

Klenge Blech

(Trompette, Bugle)

 

Chargé :

 

GUEBEN Alain

 

Coursen :

 

Donneschdes               16.40 - 19.10    (Salle de musique 2)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Décke Blech

(Trombone, Euphonium, Bass)

 

Chargé :

 

MERTZ Christophe

 

Coursen :

 

Dënschdes               18.45 - 19.15   (Salle de répétition)

Donneschdes          12.15 - 18.30   (Salle de répétition)

Samschdes               08.00 - 10.00   (Salle de répétition)

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Percussioun

 

Chargé :

 

HEMMERLE Franck

NARLOCH Piotr

 

Coursen :

 

Méindes                14.15 - 21.15     (Narloch - Musekssall)

Donneschdes       13.10 - 19.00     (Hemmerle - Musekssall)

 

D'Course ginn am Mierscher Kulturhaus ofgehal.

Piano

 

Chargé :

 

DAHMS Delphine

JUCHEM-ZIATDINOVA Dina

 

Coursen :

Méindes               17.30 - 19.00 (Dahms - Salle de musique 5)

 

Mëttwochs           14.15 - 20.00 (Juchem - Salle de musique 5)

 

Donneschdes      13.00 - 20.00 (Dahms - Salle de musique 5)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Klassesch Gitarre

 

Chargé :

 

LOUTSCH Marianne

 

Coursen :

 

Donneschdes          15.00 - 20.45    (Salle de musique 1)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Klassesch an Elektresch Gitarre

 

Chargé :

 

BÖRGMANN Mathias

 

Coursen :

 

Freides          14.30 - 20.30    (Salle de musique 1)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Bass Guitarre

 

Chargé :

 

PECKELS Laurent

 

Coursen :

 

Méindes         18.00 - 20.15   (Salle de musique 1)

 

D'Course ginn an der Schoul zu Recken ofgehal.

Bleift um Laafenden

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black